Проект "Хостинг Обыкновенный" успешно работает с августа 2005 года РЕДАКТИРОВАНИЕ ФАЙЛА После редактирования файла foto.html для его сохранения нажмите кнопку "Сохранить". Фото старого Львова. Ретро фото Львів.
Початково на місці нинішнього вокзалу стояла інша будівля. Відкрили цей вокзал у 1861 році. Саме на цей вокзал прибув перший потяг “Ярослав” з Перемишля.
Світлина відображає красу інтер'єру старого вокзалу.
За якийсь час з’ясувалося, що старий вокзал не здатний забезпечити якісне обслуговування через збільшення пасажиропотоку, відтак вирішили зводити нову будівлю. У 1899 р. австрійський уряд затвердив проект архітектора Владислава Садовського. Роботи виконувала приватна будівельна фірма львівських архітекторів Івана Левинського, Альфреда Захаревича та Юзефа Сосновського. За період 1902-1904 років було знесено старий вокзал і збудовано новий. 26 березня 1904 новий двірець урочисто відкрили. Він вважався одним із найсучасніших у Європі.
Фасад нового вокзалу прикрашали скульптури Антона Попеля, що символізували торгівлю та промисловість. Донині вони на жаль не збереглися.
Внутрішній інтер'єр нового головного вокзалу 1925р.
В 1866 році поруч з головним вокзалом (на місці теперішнього Приміського вокзалу) відкривається ще один вокзал - Чернівецький. Початково він задумувався для курсування потягів зі Львова до Чернівців, проте згодом розширив свою географію настільки, що почав конкурувати з головним вокзалом. В результаті їх діяльність розділили, після чого Чернівецький вокзал почав приймати потяги з Кракова, а головний - з Чернівців.
В другій половині ХІХ ст. на місці теперішнього Приміського вокзалу знаходився красень-гігант Чернівецький вокзал. У 1919 році, на вокзалі стається вибух амуніції, після чого двірець повністю руйнують і Львів втрачає ще одну історичну будівлю назавжди.
Світлина представляє вид Тріумфальної арки, яку збудували в 1894 р. на вул. Городоцькій (колишня Грудецка) перед початком Залізничної алеї за проектом архітектора Кароля Боубліка. В центрі арки видно бюст Франца Йосифа І, вище - герб міста Львова. Вдалині старий вокзал; ліворуч споруда Чернівецького вокзалу.
Вхід в Ратушу - композиція ''Гостинність'' зведена Леонардо Марконі на честь приїзду до Львова Франца Іосифа в 1880 році. Ця композиція безслідно зникла в 1944 році.
Площа ринок. Фото 1915 року. Будинки в центрі Львові практично не змінилися.
1907 рік. Базар на площі ринок.
1936 рік. Базарний день на площі ринок.
Сучасна пл. Ринок № 4 (на фото будівля по центру). Збудована у 1588–1589 рр. італійськими архітекторами Павлом Римлянином і Петром Барбоном. Фасад будинку покритий кам'яним діамантовим рустом, котрий потемнів з часом. Звідси і назва будинку.
Сучасна пл. Ринок № 6. Збудована у 1580 р. тими ж архітекторами, що будували Чорну кам'яницю. Замовником був заможний грецький купець Корнякт, котрий міг собі дозволити розкішний шестивіконний будинок на центральній площі. Внутрішній дворик будинку оточений з трьох сторін відкритою аркадою. Львів'яни називають його італійським двориком.
Будинок театру “Колізей” (“Colosseum”) у колишньому пасажі Германів на вул. Куліша (колишній вул. Бічній Сонячній) споруджений у 1898–1900 рр. 1904 р. за проектом архітектора Артура Шлеєна споруда була добудована, у партері містилося 22 ряди крісел, три яруси з ложами. В 1907 р. споруда була реконструйована за планами Скавінського. Будинок “Колізею” був зруйнований під час Другої світової війни.
На Панянському ставі. Фото Адама Ленкевича до 1914 року. Панянський, та прилеглий Пелчинський стави, були осушені після першої Світової війни. Ділянки на яких були розташовані стави – забудовано. Тепер це вулиця Вітовського (давня Пелчинська).
Перший камінь у фундамент Оперного театру було закладено у 1897 році. Проектом театру займався, видатний архітектор у Європі – Зігмунт Горголєвскі. Будівництво театру триває близько трьох років на кошти міської казни і простих громадян. Відкрився театр для глядача 4 жовтня 1900 р. прем'єрою лірико-драматичної опери «Янек» Владислава Желенського.
Трамвай №3 на Проспекті свободи 1914 рік.
1907 рік. Базар на площі ринок.
1936 рік. Базарний день на площі ринок.
Темпль (храм) – став першою синагогою реформованого типу в Галичині. Її зводили у 1843–1846 роках під керівництвом архітектора Йогана Зальцмана. Її кілька разів реконструювали. А влітку 1941 (за іншими даними, 1942) німці знищили темпль. Адреса: площа Старий Ринок.
1930 рік. Дорога на високий замок.
1910 рік. Церква Покрови на вулиці Грушевського.
1894 рік. Вулиця Театральна.
1894 рік. Трамвай на високий замок.
Проспект Шевченка (Академічна). Вид від того місця, де тепер стоїть пам’ятник М. Грушевському, а місток веде до вул. Фредра, в цьому місці і тепер існує пішоходний перехід. Ліворуч, за містком, кам’яниця, на місці якої від 1911 р. височить №25.
Стрийський ринок. Вул Шота Руставелі, Стрийська, Івана франка.
Панорама передвоєнного Львову. В далині зображено Домініканський собор.
В 1749 році за проектом інженера і архітектора Яна де Вітте був закладений фундамент костелу. До 1764 року будівництво було, в основному, завершене, але після пожеж 26 серпня 1766 і 1778 років роботи відновилися. У 1865 році за проектом архітектора Юліана Захаревича до костьолу прибудували 4-ярусну дзвіницю. 1895-го був перебудований ліхтар на куполі.
Вілла Дуніковського, відома нині, як Національний музей у Львові, збудована у 1897–1898 рр. за проектом архітектора Владислава Рауша на замовлення професора Львівського університету Еміля Дуніковського. У 1911 р. митрополит Андрей Шептицький викупив віллу для потреб заснованого ним у 1905 р. Церковного музею. 11 липня 1911 р. митрополит видає акт, згідно з яким науковій фундації «Церковний музей» надавалася назва «Національний музей. Ювілейна наукова фундація галицького Митрополита Андрея Шептицького» знаходиться на вул. Драгоманова 42.

Вперед

справка по Файл-менеджеру назад